Sociale

Znamy najlepszy rapowy klip w Polsce!

Teledysk do „Bym poszedł” zgarnął nagrodę

Zaskoczenia – dla tych którzy widzieli – chyba nie ma. To klip do numeru „Bym poszedł” został w tym roku wybrany najlepszym w Polsce. Obrazek do kawałka został doceniony przez jury PL Music Video Awards.

To festiwal skupiający się wyłącznie na teledyskach. Od 2018 roku odbywa się co roku w Łodzi. 

W kategorii hip-hop wygrał w tym roku obrazek do „Bym poszedł” Łony, Koniecznego i Krupy. Klip wyreżyserował Krzysztof Kiziewicz i także on był odpowiedzialny za zdjęcia i scenariusz. 

Jak przekazało jury w uzasadnieniu – To za wykorzystanie nieszablonowego tematu do gatunku muzycznego, który zwiększa głębię przekazu utworu, za prawdę życia codziennego i ludzkie podejście, za użyczenie sceny i pokierowanie światła reflektorów na tych, którzy są w nim rzadko.

Sprawdzajcie też naszą rozmowę z Łoną, Koniecznym i Krupą.

To jednak nie jedyna nagroda dla polskiego rapera w tym roku. Również kategorię „Mikrobudżet” zdominował hip-hop. Tutaj wygrał Odys z klipem do numeru „Ej Stop” – reżyseria: Gomie The Homie & Kamila Cesarska & Weronika Biniek

Poza tym, również w gatunku „Alternatywa” nie zabrakło rapowego akcentu. Tutaj nagrodę zgarnęli Zdechły Osa i Brodka. Klip do utworu „Do widzenia” przygotowali Dawid Misiorny i Tymon Nogalski.

MIXTAPE TV – jedyny rapowy kanał telewizyjny. Znajdziesz nas w UPC, PLAY, ORANGE, TOYA, INEA oraz wielu lokalnych kablówkach. Gramy TYLKO RAP.
Nie czekaj, włącz MIXTAPE.