Sociale

Paluch ostro o YouTube

„Ciężko być sobą”

WIEMY CO NA TO PALUCH.

Na to – czyli na to, jak dziś wyglądają realia związane z YouTube i publikowaniem na nim treści. Poznański raper wrzucił na Instagram Threads post, w którym nie szczędzi krytycznych słów o dwóch platformach: wideo YouTube i muzycznej Spotify:

Spotify przycina hajs na artystach, ale nie wciska tak nachalnej cenzury. YT przycina na kasie i ogranicza zasięg, jak powiesz nieodpowiednie słowo w kawałku

Jak dorzucił Paluch – nie podoba mu się to, że w tym samym czasie, kiedy muzyka ma obcinany zasięg przez padające w niej słowa, na wierzch popularności wychodzą patotwórcy, których cenzura i algorytm obcinający zasięgi omija:

Ciężko być sobą dzisiaj… no chyba, że jesteś debilem

Do tematu odniosła się Dziarma, która powyższe zdanie skomentowała krótko:

Ostatnie zdanie – bars

Dodajmy, że temat ograniczanych zasięgów na YouTube jest szeroko dyskutowany także wśród twórców internetowych takich jak podcasterzy. Ci mierzą się z zerowymi wyświetleniami po użyciu jednego z zakazanych słów – nawet, gdy ich odcinki są treściami edukacyjnymi, np. na temat walki z chorobami psychicznymi.

MIXTAPE TV – jedyny rapowy kanał telewizyjny. Znajdziesz nas w UPC, PLAY, ORANGE, TOYA, INEA oraz wielu lokalnych kablówkach. Gramy TYLKO RAP.
Nie czekaj, włącz MIXTAPE.