Sociale

Ghostwriting w polskim rapie

Tylko, że tym razem oficjalnie

Co mówi się o ghostwritingu w polskim rapie? Raczej nie ma on zbyt wielu zwolenników, a wykonawcy którzy z niego korzystają – raczej się do tego nie przyznają. 

W rapie pisanie rapowanych przez siebie tekstów wydaje się nieodłącznym elementem – a to zupełnie inaczej niż chociażby w popie, gdzie bardzo rzadko to piosenkarz/piosenkarka przygotowuje słowa do śpiewanych przez siebie melodii. 

Tym razem jednak mamy do czynienia z nowym podejściem do tematu ghostwritingu, a wszystko za sprawą Kacpra Blonskyego. Partner Young Leosi nagrał nowy kawałek – „Cuba Libre” – a na liście autorów tekstu znalazło się aż pięć ksywek, które możecie doskonale znać.

Po cztery wersy w zwrotce napisali dla niego Tede, Bambi, Young Leosia i Waima. Z kolei za refren odpowiada reprezentant SBM Label – Kinny Zimmer. 

Kacper przy okazji powiedział, że każdy zwracał uwagę na to, że Tede pisze najciekawsze teksty. Czy tak było też tym razem? Dowiemy się niedługo, bo klip do „Cuba Libre” ma niedługo mieć swoją premierę. 

MIXTAPE TV – jedyny rapowy kanał telewizyjny. Znajdziesz nas w UPC, PLAY, ORANGE, TOYA, INEA oraz wielu lokalnych kablówkach. Gramy TYLKO RAP.
Nie czekaj, włącz MIXTAPE.