Sociale

PIH idzie na beef z olejem

Raper ostrzega przed kupowaniem produktu

Pih poszedł na beef z olejem. I to nie jest ksywa podziemnego rapera. Mówimy o prawdziwym oleju. Kujawskim. Raper wrzucił post, w którym nawołuje do bojkotowania produktu. 

Jak pewnie wiecie, od kilku miesięcy w Polsce strajkują rolnicy. W szczególności sytuacja nasiliła się w ostatnich dniach – trwa właśnie strajk generalny, a rolnicy blokują polsko-ukraińskie granice i nie tylko. Na przykład wczoraj zablokowali całe centrum Wrocławia: na znak protestu przeciw polityce rolniczej Unii i importowi produktów spożywczych z Ukrainy. Jak mówią – te zalewają rynek, a przez to sami polscy rolnicy nie są w stanie sprzedawać u siebie swoich własnych produktów: żywność zalega i marnieje w magazynach.

Do strajku poniekąd postanowił przyłączyć się Pih. Twórca krążków z serii „Dowód rzeczowy” wrzucił post, w którym pokazuje etykietę znajdującą się na Oleju Kujawskim. A na niej informacja: o imporcie zboża z Ukrainy. 

Raper zachęca też do informowania go o innych produktach, które wykorzystują zboże produkowane na Ukrainie. 

MIXTAPE TV – jedyny rapowy kanał telewizyjny. Znajdziesz nas w UPC, PLAY, ORANGE, TOYA, INEA oraz wielu lokalnych kablówkach. Gramy TYLKO RAP.
Nie czekaj, włącz MIXTAPE.